Technologie

Technologie
RIDE-9™ System
RIDE-9™ System
Patentovaný systém RIDE-9™ umožňuje každému jezdci přizpůsobit geometrii a zavěšení na míru jeho individuálnímu stylu jízdy a hmotnosti. Díky dvěma do sebe zapadajícím vložkám je možné využívat až devět možných nastavení geometrie a odpružení.
RTC™ Design
RTC™ Design
Různé jízdní styly vyžadují k výrobě toho správného kola různé přístupy. Ať už vyrábíme XC-závodní stroj a nebo all mountain kolo, které si poradí v jakémkoliv terénu, Ride Tuned Concept (RTC™ ) nám pomáhá v klíčových odpovědích na otázky ohledně geometrie, správné velikosti kol, výběru vhodného odpružení a dalších důležitých aspektů tak, abychom vždy byli schopni garantovat ten nejkvalitnější zážitek z jízdy.
BC2™ Pivots
BC2™ Pivots
Bushing Concept 2 (BC2 ™) čepy jsou novou generací našeho průkopnického systému ABC™ (Angular Bushing Concept). Jsou výrazně lehčí a tužší než běžné ložiskové čepy. Na rozdíl od běžně používaných pouzder, náš patentovaný systém využívá kónická kluzná pouzdra, která jsou o 50% lehčí, jsou snazší na údržbu (stačí jednoduše rozebrat, vyčistit a namazat) a až o 50% tužší v krutu. BC2 ™ čepy navíc disponují maznicí pro ještě snazší údržbu.
SMOOTHWALL™ Carbon
SMOOTHWALL™ Carbon
Špičková technologie zpracování karbonu pod názvem SMOOTHWALL™ je standardem na všech karbonových modelech s označením RSL a MSL. Použití pevné vnitřní formy, „odlitku“, narozdíl od tradičních technologií, odstraňuje přebytečnou pryskyřici a vlákna. Tím je dosaženo maximální možné tuhosti a nejnižší možné váhy. Využití různých typů karbonu v jednotlivých částech rámu maximalizuje pevnost a odolnost vůči nárazu a zároveň minimalizuje celkovou hmotnost.
ABC™ Pivots
ABC™ Pivots
Lehčí a současně odolnější a pevnější. Vyžadují méně údržby než čepy klasické. Angular Bushing Concept ( ABC™ ) čepy jsou stejně jako naše nová generace čepů BC2™ usazeny v kónických kluzných pouzdrech. Váží o polovinu méně než klasické čepy a současně jsou až o 50% tužší v krutu. Jsou ideální pro využití zejména v oblasti zadní stavby, kde je potřeba zvýšit tuhost celého segmentu za současného snížení váhy.
FORM™ Alloy
FORM™ Alloy
Hliníková kola nejsou všechna stejná. Technologie FORM™ ALLOY dodává rámu potřebnou tuhost a zároveň umožňuje snížit jeho váhu. Tato technologie je klíčem ke kvalitním jízdním vlastnostem, pro které jsou naše hliníkové modely celosvětově vyhlášené. Všechny segmenty jízdního kola upravené technologií FORM™ ALLOY splňují nejpřísnější požadavky našich inženýrů na tuhost, hmotnost a pevnost.
SMOOTHLINK™ Suspension
SMOOTHLINK™ Suspension
Patentovaný čtyřčepový systém zavěšení, který oceníte nejen při náročných výjezdech. Tlumič tak pracuje nezávisle a efektivně, a zadní stavba nemá díky systému SMOOTHLINK™ ani při intenzivním šlapání sklony k pohupování.
PIPELOCK™ Pivot
PIPELOCK™ Pivot
Místo toho, abychom v případě upevnění hlavního čepu spoléhali na boční stažení, jak je tomu u většiny konvečních řešení, rozhodli jsme se vytvořit vlastní patentovaný způsob pojmenovaný PIPELOCK™, který byl inspirován armádními technologiemi. Tvrdě anodizovaná svorka ukrytá uvnitř osy, která se zde radiálně rozpíná, je základem nejširšího a tedy i nejtužšího spojení zadní stavby s čepem, jaké si dokážete představit. Využití systému PIPELOCK™ nám umožnilo snížit hmotnost hlavního čepu a zároveň posílit jeho boční tuhost. Čepy PIPELOCK™ navíc disponují maznicí pro snazší údržbu.