Rocky Mountain Thunderbolt 799 MSL – vlajková loď nové řady

Sportovně univerzální řada Thunderbolt, jež zastupuje lehké a rychlé stroje na středních kolech s poctivou trailovou výbavou a geometrií, se letos dočkala výrazného rozšíření, jelikož k původně nabízeným hliníkovým strojům aktuálně přibyly i luxusní karbonové verze MSL.

 V jejich čele přitom stojí vlajková loď dané třídy Tím hlavním je doplnění systému RIDE-9™, který u hliníkové varianty nenajdete. Dalším z podstatných meziročních vylepšení je nasazení hlavního čepu s označením PIPELOCK™. Díky němu bylo možné z rámu definitivně odstranit klasická ložiska a vše tedy nechat v rukou o mnoho lehčích a tužších kluzných pouzder (ABC™ u patky a BC2™ na horním vahadle). Výsledkem je patrný nárůst tuhosti, úspora hmotnosti a minimalizované nároky na údržbu.
Krom toho všeho má vrcholné provedení Thunderbolt 799 MSL ještě řadu dalších prvků, jimiž se může chlubit. V první řadě je to elektronicky řízené řazení Shimano XTR Di2 v konfiguraci 2x11 převodů, které ovládají ergonomicky navržené páčky Switch Shift. Další pecku ve výbavě představují kola Stan’s NoTubes Valor Carbon s extrémně lehkými a pevnými kompozitními ráfky. Karbon najdeme i na jiných místech, třeba na pozici řídítek Race Face Next SL.
Zkrátka a dobře, špičkový rám a nekompromisní výbava se rovnají dokonalému jízdnímu zážitku.
 
Pod čarou
Systém RIDE-9™ představuje specifické řešení uložení předního oka tlumiče, díky němuž lze přeskládáním jednotlivých kamenů dosáhnout až devíti různých poloh, tedy i devíti různých nastavení geometrie a projevu zadní stavby.
Rocky Mountain Thunderbolt jako takový představuje univerzální XC platformu na středním průměru (27,5“ / 650b) se zdvihem 120 mm nad oběma koly. Tento model balancuje kdesi na hraně XC efektivity a trailové výkonnosti. Jako doma se cítí jak v dlouhých a technických výjezdech, tak i na hravých a dolů směřujících trailech. Jeho krátká zadní stavba (422 mm) se snoubí s prodlouženou horní trubkou a volnějšími základními úhly, abyste svůj stroj měli vždy plně pod kontrolou.